بهترین وکیل طلاق

شخصی که برای انعقاد طلاق توسط شخصی حقیقی یا حقوقی مشخص می شود را وکیل طلاق می گویند، این افراد سالیان طولانی در زمینه ی مسائل خانوادگی و تمامی مسائل مربوط به طلاق که شامل:

مهریه، جهیزیه، اجرت المثل، حضانت فرزند و طلاق می شود، کار کرده و به اطلاعات جامع و کاملی رسیده اند تا برخی از زنان و یا مردان (زوجین) برای ارائه مشکلشان به آنها رجوع کنند.

بهترین وکیل طلاق به هنگام مراجعه موکل خود تمامی مسائل حقوقی را برای  او بازگو می کند و در نهایت به عنوان نماینده موکل در دادگاه حضور پیدا می کند تا طبق قوانین و ضوابط از او دفاع کند.

اما مسأله ای که در این میان وجود دارد این است که وکیل طلاق نمی تواند هیچ ضمانتی را برای موفقیت پرونده به شما ارائه دهد پس حق الزحمه ای که دریافت می کند مربوط به پیگیری هایی است که انجام می دهد نه به نتیجه ای که حاصل می شود.

پس با وجود چنین مسائلی می توانید با تحقیق و پرس و جو بهترین وکیل طلاق در تهران را انتخاب نمایید تا با سعی و تلاش خود بتواند نتیجه مطلوب و رضایت بخشی را برای شما به ارمغان آورد.

ویژگی های وکیل طلاق
آگاهی

باید نسبت به قانون مربوط به طلاق بخصوص مواد ۱۱۲۷  تا ۱۱۳۳ قانون مدنی اطلاعات کاملی داشته باشد و در روند دعوی از آنها به درستی استفاده کند.

شناسایی

تمامی مراحل طلاق توافقی و طلاق زن و شوهر را به درستی بشناسد.

پیگیری

پرونده های طلاق را به طور مستمر و ویژه پیگیری نماید خصوصأ اگر طلاق زوجین بخواهد اتفاق بیفتد.

روانشناسی

از نظر روانشناسی بتواند به زوجین کمک کند تا با طلاق، آسیبهای کمتری از نظر روحی ببینند.

هوشمندی

در جهت رعایت مصالحت ارباب رجوع و عدم تضییع حقوق مادی و معنوی، هوش و ذکاوت خود را به کار گیرد.

تحصیلات و تجربه کافی

وکیل طلاق باید از تحصیلات کافی در مورد مسائل حقوقی و تجربه بالا در این زمینه برخورد دار باشد.

مهارت گفتاری بالا

یکی از ویژگیهای بارز وکیل طلاق مهارت در سخن گفتن او می باشد تا بتواند دانش حقیقی را به بهترین شکل منتقل کند.

توانایی بالا در تجزیه و تحلیل

یک وکیل خوب باید بتواند تمامی مسائل و مشکلات را به خوبی مورد بررسی قرار دهد و با توجه به آنها و رعایت قواعد حقوقی در شرایط مختلف آنها را تجزیه و تحلیل نماید.

همچنین توانایی تحمل فشار کاری بالا و اعتماد به نفس بالا از جمله ویژگی‌های وکیل طلاق خوب به شمار می آیند.

مراحل انجام طلاق توسط وکیل

ابتدا باید در سامانه تصمیم توسط وکیل طلاق ثبت‌نام شوند و سپس به جلسات مشاوره قبل از طلاق مراجعه نمایند.

هرکدام از زوجین که می خواهند برای طلاق اقدام کنند باید برای ثبت درخواست طلاق به یکی از دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی مراجعه کند.
ارسال دادخواست همراه با ضمائم و مدارک دادگاه خانواده به شعبه مد نظر انجام می شود.
پس از طی این مراحل که توسط وکیل طلاق انجام می شوند زمانی برای تعیین رسیدگی، تاریخ و ساعت مشخصی برای حضور در دادگاه از طریق سامانه ثنا، به هر دو طرف ابلاغیه الکترونیکی شده و اطلاع رسانی می شود.
در درداگاه از زوجین درخواست می شود که برای ایجاد صلح و سازش داور معرفی کنند.
چنانچه طلاق از طرف زن باشد از او دلیل محکمه پسند می خواهند که وکیل طلاق در این مرحله با زبان گفتاری و با ارائه اسناد و مدارک می تواند به نفع زوجه دفاع نماید، اما اگر طلاق از طرف مرد می باشد نیاز به مدارک نیست و فقط شرط پرداخت حقوق مالی به زن مورد نظر قرار می گیرد.
هنگامی که گواهی عدم سازش صدور می شود، زوجه باید با ارائه آزمایش عدم بارداری به دفتر ازدواج ثابت کند که حامله نیست.
پس از طی تمام مراحل، زوجین با داشتن عقدنامه و گواهی عدم سازش که از سوی دادگاه صادر شده است به یکی از دفاتر طلاق رفته و با خواندن ضیغه طلاق، عقد ازدواج خود را خاتمه می دهند.

وکیل برای طلاق یکطرفه

گاهی طلاق از طرف مرد و یا از طرف زن صورت می گیرد که طرف مقابل ناراضی به طلاق می باشد.

چنانچه طلاق از طرف مرد باشد به موارد زیر که در ادامه آنها را بیان می کنیم مورد توجه قرار می گیرند:

تعیین و تکلیف مهریه مشخص شود، نفقه در طلاق از طرف مرد باید پرداخت شود، اجرت المثل به زوجه تعلق می گیرد، شرط تصنیف دارایی اجرا خواهد شد، حق حضانت فرزند مطابق با قانون اجرا می شود، حق رجوع و بازگشت به زن برای مرد در نظر گرفته می شود.

اما اگر زن درخواست به طلاق دهد چون مخالف با قاعده کلی می باشد و مرد فقط حق طلاق را دارد باید بار اثباتی طلاق را زوجه برعهده بگیرد، که در این مسیر با دشواریهای بسیاری روبرو می شود که البته وکیل طلاق می تواند کمک بسیاری به زن در این پروسه دشوار نماید.

سریع ترین راه طلاق از طرف زن

همانگونه که می دانید طلاق از طرف زن امکان پذیر نمی باشد، با این حال راه هایی وجود دارند که طلاق را برای زن آسان می کنند که عبارت هستند از:

گرفتن وکالت طلاق از طرف شوهر
صورت گرفتن طلاق توافقی
گرفتن طلاق در صورت طلاق خلع به این صورت که از تمام مسائل مالی خود بگذرد تا مرد را راضی کند در ازای آنها او را طلاق بدهد.
نقض شروط ۱۲ گانه ضمن عقد نکاح
دلایل محکمه پسند برای طلاق از طرف زن

به طور کلی زن نمی تواند درخواست طلاق نماید اما اگر یکی از موارد زیر برایش اتفاق افتاد حق طلاق با زن در نظر گرفته می شود.

غیبت طولانی شوهر: اگر زوج برای مدت های طولانی نباشد و پس از مراجعه به دادگاه تا ۶ ماه پیدا نشود، طلاق از طرف زن می تواند صورت بگیرد.

عقیم بودن مرد: اگر بعد از گذشتن ۵ سال ثابت شود که مرد نمی تواند صاحب فرزند شود، حق طلاق با زن است.

محکومیت مرد در دادگاه: ارتکاب جرم و مجازات بر اثر ارتکاب به جرم اعم از حد و تعزیر که باعث می شود حیثیت خانوادگی و وضع و موقعیت زن به خطر بیافتد، در این صورت زن می تواند تقاضای طلاق خود را به دادگاه اعلام کند.

ترک زندگی: هنگامی که برای دادگاه ثابت شود که زوج زندگی را بدون عذر موجه ترک کرده است، حق طلاق را به زن می دهد.

اعتیاد مرد: چناچه دادگاه تشخیص دهد که اعتیاد زوج  می تواند در اساس زندگی اختلال ایجاد کند و زندگی را برای زوجه سخت و دشوار کند، دادگاه تقاضای طلاق زن را می پذیرد.

ازدواج مجدد: اگر زوج بدون اجازه همسر زن بگیرد و یا عدالت را برای همسران ایجاد نکند، درخواست طلاق زن پذیرفته می شود.

ندادن نفقه: خودداری شوهر به مدت شش ماه از پرداخت نفقه به زن با هر بهانه ای می تواند راه طلاق را برای زن آسان کند.

سوء رفتار زوج: چناچه ادامه زندگی برای زوجه با سوء معاشرت مرد همراه باشد.

درگیر شدن زوج به بیماری های صعب الاعلاج: اگر با چنین بیماریهایی ادامه زندگی برای زوج دشوار شود حق طلاق با زن است.

طلاق گرفتن زن بدون دلیل

اینکه زن بدون دلیل محکمه پسند اقدام به طلاق نماید می تواند یک امر سخت باشد که در این باره باید از یک وکیل طلاق باتجربه و خبره کمک بگیرد تا بتواند به موفقیت برسید، البته شاید زوجه در چنین طلاقی مجبور به پرداخت هزینه های مالی به مرد و بخشش مهریه و.. .باشد تا بتواند مرد را برای طلاق متقاعد سازد.

اما اگر زوجه بتواند عسر و حرج را در زندگی ثابت کند و یا یکی از شرایط دوازدگانه ضمن عقد را که در دفترچه ازدواج نوشته شده اند و مرد امضا می کند را برای دادگاه ثابت کند حق طلاق به او داده می شود.

طلاق توسط زن دارای سه مرحله برای رسیدگی است که باید در دادگاه سپری شوند.

پس از اینکه درخواست طلاق توسط زن در دفاتر الکترونیک قضایی ثبت گردید در اولین مرحله، ارسالش به دادگاه بدوی صورت می گیرد.

چنانچه حکم به ضررش باشد می تواند تا ۲۰ روز اعتراض خود را اعلام کند، سپس اعتراض به دادگاه تجدید نظر ارسال می شود و بدون حضور زوجین رسیدگی مجدد با تبادل لوایح شروع می شود و حکم صادر می گردد، اگر باز هم برخلاف طرفین بود می توانند تا ۲۰ روز اعتراض خود را دوباره ثبت کنند.

اعتراض ثانویه اگر صورت بگیرد فرجام خواهی نام گرفته می شود که در این مرحله پرونده به دیوان عالی کشور ارسال می شود.

وکیل طلاق توافقی در تهران

امروزه با وجود طلاق توافقی روند پرونده ها در دادگاه به راحتی صورت می گیرد که البته این موضوع مورد بحث و بررسی قرار داده شده است تا مراحل آن را سختتر نمایند که شاید از میزان طلاق کاسته شود.

با این حال وکیل طلاق در فرم مربوطه به نوشتن توافقات، شعار «اولین راه حل اختلاف طلاق نمی باشد و هیچ زندگی مشترکی ایده آل نمی باشد» را نوشته است.

از مزایای وکیل طلاق توافقی می توان به موارد نظیر:

سرعت بخشیدن به کار و حفظ حقوق موکل.
رهایی از معطلی در دادگاه، استرس، جروبحث و ازدیاد تنشها و بی حرمتی های احتمالی اشاره نمود.

فرصت از دست رفتن صحبت رو در رو زوجین و آب به آسیاب زوجین ریختن و تصمیم هیجانی گرفتن برای طلاق از معایب طلاق توافقی می باشند.

راه های طلاق به درخواست زن-زوجه

یکی از سخت ترین پرونده های خانوادگی در دستگاه قضا، طلاق از طرف زن می باشد، همانظور که می دانیم، مطابق با قانون مدنی و مقررات فقهی طلاق در اختیار مرد قرار داده شده است به همین دلیل زن تنها با دلایل قابل توجیه و با ثبات آن می تواند درخواست طلاق نماید.

اما اگر طلاق به صورت توافقی باشد و یا زن حق طلاق را در اختیار داشته باشد، این مسئله به راحتی برایش جلو خواهد رفت.

چنانچه زن قصد دارد درخواست طلاق نماید به دلیل اینکه یک پروسه سخت است و باید طبق قوانین خاص جلو برود، کمک گرفتن از وکیل طلاق یکی از اوامر واجب می باشد تا کارها بر طبق قوانین و بر نفع زن پیش بروند.

از مراحل طلاق توسط زن باید گفت که، ابتدا زوجه باید در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی درخواست خود را ثبت نماید و پس از آن این دادخواست به دادگاه خانواده ارسال و ارجاع شود.

در بعضی از شهرها برای اینکه زوجین به سازش و صلح برسند قبل از طلاق به شورای حل اختلاف فرستاده می شوند.

وکیل ارزان قیمت برای طلاق توافقی در تهران

راه های متنوعی برای طلاق وجود دارد که راحت ترین آن طلاق توافقی می باشد، این نوع طلاق امتیازاتی دارد که عبارت هستند از:

صرفه جویی در زمان و سرعت در صدور رأی، توافق راجع به تکالیف مالی و غیرمالی از جمله: حضانت فرزندان، مهریه و…، نیاز نداشتن به حضور زوجین در دادگاه، حذف نام همسر از شناسنامه در صورت عدم وقوع نزدیکی.

با این حال برای طلاق توافقی نیز باید از وکیل طلاق مشاوره بگیرید تا مراحل طلاق را که در ادامه بیان می کنیم به راحتی طبق قوانین و ضوابط دادگاه خانواده پیش ببرد.

درخواست طلاق توافقی
ارجاع به مراکز مشاوره خانه بهزیستی
تنظیم توافقنامه طلاق
ارجاع به پزشکی قانونی
ارجاع پرونده دادگاه
صدور رأی توسط دادگاه
اسقاط حق تجدید نظر و فرجام خواهی
اسقاط حق رجوع به ما بذل
مراجعه به دفاتر طلاق و جاری شدن صیغه طلاق

هزینه ای که برای طلاق توافقی به وکیل طلاق پرداخت می شود بسیار اندک است، با این حال با تحقیق و پرس و جو می توانید باتجربه ترین وکیل را با حق الوکاله مناسب انتخاب نمایید، پس هنگام مراجعه به وکیل طلاق ابتدا در مورد هزینه ها صحبت نمایید و سپس قرارداد خود را با او ببندید، مطمئنأ وکیل شرایط روحی و مالی مراجعه کننده خود را درک می کند و قیمت منصفانه را اعلام می نماید.

اگر مرد طلاق ندهد زن می تواند طلاق بگیرد

این سؤال در ذهن بسیاری از افراد به وجود آمده است که در صورت طلاق ندادن مرد زن می تواند طلاق بگیرد؟ باید گفت بله! اما زن می تواند دادخواست طلاق خود را طبق شرایط و شروطی که در ماده ۱۱۴۳ وجود دارد به دادگاه ارسال کند.

بدر رفتاری شوهر، ندادن نفقه به زن، مشقت و سختی زندگی با زوج، اعتیاد شوهر، حبس شوهر به مدت ۵ سال و بیشتر، ازدواج مجدد، از جمله عواملی هستند که حق طلاق را به زن می دهند.

چنانچه هیچ کدام از موارد برای طلاق وجود نداشته باشند زن می تواند مقداری از مال خود و یا مهریه را به مرد ببخشد تا او را برای طلاق راضی کند.

زن بعد از چندسال می تواند طلاق بگیرد

بر اساس ماده ۱۳۳۳ قانون مدنی، مرد می تواند با رعایت شرایط قانونی در این ماده درخواست طلاق از زوجه خود نماید و اما زن طبق قانون ۱۱۳۰- ۱۱۲۹ – ۱۱۱۹ قانون مدنی و بر اساس شروط ۱۲ گانه عقدنامه زن می تواند در هر سالی و در هر سنی و در طول مدت زندگی، حتی با وجود مخالفت مرد درخواست طلاق نماید.

طرح دعوی طلاق به دلیل ضرب و جرح عمدی توسط وکیل

یکی از مهمترین دلایلی که طلاق صورت می گیرد ضرب و جرح می باشد که در بند شماره ۲ ضمن عقد مندرج در سند نکاحیه به صورت چاپی درج گریده است.

هرگونه ضرب و شتمی که منشأ از سوء رفتار باشد و به طور مستمر ادامه داشته باشد و  باعث آسیب رساندن به زوجه شود را می توان، با اقرار صریح زوج و یا شهادت شهود ثابت کرد.

دادگاه نیز با توجه به آزمایشات پزشکی قانونی و اظهارات دو طرف و سخنان وکیل طلاق رأی نهایی را صادر می نماید.

سپردن پرونده مهریه به وکیل طلاق

برای اینکه درخواست طلاق خود را ثبت کنید باید به افرادی که در این زمینه ذی صلاح و دارای پرونده وکالت هستند مراجعه نمایید چرا که کمک گرفتن از افرادی که دارای پرونده وکالت نیستند به طور قطع اشتباه است و به هیچ عنوان نمی توانند در دادگاه مورد قبول واقع شوند.

اکثر خانمها نسبت به حق و حقوق خود آگاهی کامل ندارند به همین دلیل پس از طلاق مشکلات بسیاری پیش روی آنها قرار گرفته می شود، پس بهتر است هنگام طلاق بخصوص اگر از طرف مرد اتفاق می افتد به یک وکیل طلاق خوب مراجعه کرده تا نسبت به دریافت حق و حقوق شما در کمترین زمان اقدام نماید.

رسیدن به مهریه، اجرت المثل، تصنیف اموال مطمئنا دردسرهایی را به همراه دارد، با این حال فقط زمانی می توانند به نتیجه برسند که به یک وکیل طلاق خوب سپرده شوند، چرا که وکیل در پروسه دعاوی طلاق باید مراحل بسیاری را طی کند.

پس استفاده از وکیل طلاق باتجربه که دارای قدرت بیان بالایی است می تواند به شما خصوصأ زمانی که شواهد و مدارک کافی ندارید، کمک نماید و آسانتر شدن روند پرونده را به وجود آورد.

طلاق با استفاده از وکالتنامه و الزامی بودن حضور وکیل

وکالت در طلاق یعنی هر یک از زوجین می توانند درخواست طلاق نمایند، در این صورت حضور وکیل طلاق برای آن لازم می باشد چرا که زوجه باید از طرف همسرش به وکیل وکالت بدهد تا در مراحل طلاق جای ایشان حضور پیدا کند.

تنها تفاوت این نوع طلاق با طلاق توافقی، الزامی بودن حضور وکیل طلاق است.

بالا