وکیل جنایی باتجربه

اگر شما پرونده ای در زمینه قتل یا سرقت و یا تجاوز دارید قطعا برای شما هم لازم است که بدانید بهترین وکیل جنایی کیست و چه وظایفی دارد؟

با توجه به اینکه دنیای اطراف ما مدام در حال رشد کردن است قطعا برای همه ما پیش می‌آید که نیاز به وکیل پیدا کنیم  گاها خیلی از مسائل به علت عدم آگاهی ما از مسائل قانونی پیچیده‌تر می‌شود در حالی که اگر یک وکیل کاربلد و ماهر همراه ما باشد مسائل سریع تر و راحتر از آنچه فکرش را می‌کنیم حل خواهد شد .

بالا بردن سطح آگاهی‌مان در زمینه مسائل و امور جنایی و مسائل حقوقی در حل مشکلات جنایی بی اندازه به ما کمک می‌کند. اولین گام برای آشنایی با وکیل جنایی این است که بدانید وکیل جنایی کیست و  وظیفه وکیل جنایی چیست؟ حق الوکاله وکیل جنایی یا هزینه وکیل جنایی چقدر است؟ بهترین وکیل جنایی در تهران کیست؟، وکیل جنایی تضمینی در تهران کیست؟

برای پیدا کردن پاسخ هر کدام از سوالات  کافی است این مقاله را تا انتها بخوانید

وکیل جنایی کیست؟

وکیل جنایی به شخصی گفته می‌شود که مدرک حقوق دارد و به محافظت از حقوق قانونی افراد می‌پردازد،جرائم مجرمانه همچون قتل، تجاوز، سرقت و… رسیدگی می کند از نمونه مسائلی است که وکیل از آن دفاع می کند.

گاهی وکیل جنایی به صورت خصوصی برای یک پرونده گرفته می شود و گاهی از طرف دادگاه، برای پرونده هایی که تأیید می شود با فقر مالی روبرو هستند برای وکالت انتصاب می شود که به آنها مدافعان عمومی می گویند، هرچند این اصطلاح به علت اینکه ممکن است هر ایالتی قوانین و فدرال مخصوص به خود در حوزه قضایی را داشته باشد اشتباه است.

اهمیت دادگاه های جنایی و کیفری در قانون

شخصی که جرمی را مرتکب شده و دستگیر می شود برای اجرای حکم به دادگاه های قضایی منتقل می شود.

در دادگاه اوضاع و پیمایش سیستم عدالت به سرعت و باسختی پیش می رود که با کمک وکیل جنایی می توان این فرآیند را کنترل نمود.

بعد از اینکه شخصی دستگیر می شود ابتدا به ایستگاه پلیس برای رزو و پردازش فرستاده می شود.

رزو شامل انگشت نگاری و عکس از لیوان می باشد که ممکن است پس از آن با قراردادن وثیقه  آزاد شود و یا برای محاکمه به دادگاه منتقل شود.

گاهأ در بعضی از جرایم جرمی، ممکن است با شناخت مجرم و با قول و وعده حضور او در دادگاه آزاد شود که در این صورت دیگر نیاز به وثیقه و خدمات آن نمی باشد.

اما اگر حکمی جدی باشد حتی با وثیقه هم نمی تواند آزاد شود و تا زمان محاکمه در دادگاه باید در زندان به سر ببرد.

پس از آنکه قاضی تمام شواهد را ملاحظه نمود و کیفری رسمی را که بر علیه مجرم صادر شده است مطالعه فرمود می گوید که شخص مورد نظر گناهکار هست و یا بی گناه.

اگر در دادگاه شخص مجرم به جرم مرتکب شده اعتراض کند قاضی بامحکوم کردن، پرونده را پایان می دهد، حال اگر تأکید بر بی گناه بودن دارد پرونده به تاریخهای دیگری موکول می شود که در این صورت می توان یک وکیل جنایی خوب انتخاب کرد تا به نمایندگی از مجرم و یا اطرافیانش در دادگاه حضور یافته و موارد زیر را پیگیری کند.

مذاکرات دادخواست
ارائه درخواستهای پیش از محاکمه
دفاع کیفری در دادگاه هیئت منصفه
در صورت نیاز درخواست به تجدید نظر در پرونده

هر حوزه قضایی دارای یک سیستم نوبتی قرارها می باشد که برای هر وکیل یا شرکت خصوصی رأی پرونده صادر می کند.

دادسرای جنایی

مواردی که در رابطه با دادسرای جنایی باید به آن توجه کرد:

در مواردی که قانون و شواهد به اندازه کافی زیاد باشند، مجرم توسط وکیل جنایی به همراه عوامل مرتبط برای چگونگی تعقیب کیفری به دادسرای جنایی تحویل داده می شوند که در دادسرا باید به موارد پایین توجه کند.

افشای داوطلبانه

شخصی که به صورت داوطلبانه موضوع مورد تحقیق را در دادسرا گفته است باید توجه کرد که آیا آن را به موقع و کامل توضیح داده است؟ آیا شخص پس از مرتکب شدن به جرم  به سرعت به دادسرا مراجعه کرده است یا خیر؟ میزان کمیت و کیفیت در توضیحات ارائه شده تا چه اندازه می باشد؟

همکاری

اینکه شخص مجرم در چه زمانی با دادسرا در رابطه با جرم از نظر سرعت بالا همکاری نموده است حائز اهمیت می باشد که باید به آن توجه کرد.

اطلاعاتی که مجرم در اختیار دادسرا قرار می دهد شامل اسامی شواهدان و نتیجه ی کامل هر تحقیق داخلی و خارجی می باشد.

اقدامات پیشگیرانه

دامنه هر برنامه منظم، فشرده و جامع انطباق محیط زیست، از عواملی هستند که دادسرا باید آنها را در نظر بگیرد، همچنین باید توجه نمود که آیا برنامه انطباق یا حسابرسی، موارد لازم برای شناسایی و جلوگیری از عدم انطباق را دارا می باشد؟

عوامل اضافی که که ممکن است مرتبط باشد

هر عاملی ریز و جزئی که می تواند در داسرا مورد بررسی قرار گرفته شود باید ذکر گردد تا صدور نتیجه نهایی با توجه به همه موارد گفته شده باشد.

بهترین وکیل جنایی تهران

اگر ساکن تهران هستید و در جست و جوی بهترین وکیل جنایی هستید لازم است بدانید، یکی از مواردی که باعث شناسایی بهترین وکیل جنایی تهران می‌گرد با تجربه بودن و دقیق و صریح بودن وکیل است.اصولأ بهترین وکیلهای جنایی از پیچیدگی‌ها، سختی‌ها، ظرافت و جزییات پرونده‌ها باخبر هستند.

همین ویژگی‌ها سبب می‌گردد که وکیل جنایی با رویارویی یک مشکل در مراحل پرونده قضایی، همیشه دست بالا را برای خود انتخاب کند.

یک وکیل خوب به تمام نکات ریز و جزئی پرونده نگاه می‌کند چرا که همین نکات ریز گاه سرنوشت پرونده را عوض می‌کنند و نتیجه دادگاه را تغییر می‌دهند.

از مهارتهای بالای وکیل جنایی به: دقت در انتخاب و معرفی شاهد و اسناد و مدارک اشاره می کنیم.

با توجه به مطالب گفته شد در تمامی پرونده ها خصوصا پرونده های سخت و پیچیده مانند قتل باید سعی نمود   بهترین وکیل جنایی را پیدا کنید ، تا که بخش بزرگی از وقت و انرژیش را به پرونده اختصاص دهد.

شماره همراه بهترین وکیل جنایی تهران

لیستی از شماره همراه بهترین وکلای جنایی با سابقه و با تجربه  تهران در زیر قرار داده شده است. همشهریان عزیزمان در شهر تهران اگر  در جستجوی شماره موبایل وکیل جنایی هستید، این لیست را از دست ندهید.

انتخاب بهترین وکیل جنایی تهران

مدرک تحصیلی وکیل نیز از مواردی است که علاوه بر سوابق و تجربه باید به آن توجه شود چرا که پایین بودن مدرک تحصیلی می تواند در مراحل پرونده و نتیجه نهایی آن تأثیر گذار باشد.

اما اگر پرونده شما به گونه ای است که مشکل آن پیچیده و سخت نمی باشد با کمک گرفتن از کارآموزها می توان پرونده را حل و فصل کرد.

حال اگر مسائل به وجود آمده به حدی بزرگ هستند که با بهترین وکیل جنایی امکان بررسی و حل آن وجود ندارد می توان از سه وکیل به طور همزمان دعوت به همکاری نمود.

پس با توجه به شرایط پرونده، به سوابق و تجارب وکیل جنایی توجه کنید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

وکیل جنایی در جرائم پزشکی

یکی از مشکلاتی که مردم با آن روبرو هستند جرائم پزشکی می‌باشند، شاید بارها و بارها در مورد قصور پزشکی شنیده باشید که قانون اسلامی در این باره مجازاتی را تنظیم کرده و گفته پزشک در چه صورت  و با انجام چه کارهایی مقصر شناخته می‌شود.

اگر پزشک با تقصیر و یا کوتاهی در انجام مراحل پزشکی برای بیمار مشکلات جدی را بوجود آورد مجرم شناخته می شود اما اگر  با رعایت تمام نکات پزشکی  بیمار فوت کرد و یا آسیب دید در این صورت هیچ مسئولیتی بر گردن پزشک نخواهد بود.

از انواع جرائم پزشکی به سقط جنین به صورت غیر قانونی، انجام امور پزشکی بدون داشتن مدرک، اشتباه کردن در حین عمل، دروغ گفتن به بیماران و صدور کردن گواهی به صورت دروغ اشاره می کنیم.

قصور پزشکی به صورت سهوی و غیر عمد اتفاق می افتند اما تقصیر پزشکی عمدی است که آسیب رساندن به بیمار را به صورت عمدی در پی دارد.

امروزه جرایم پزشکی در دادگاه و دادسرا پرونده های زیادی دارند که قانون گذار به آنها توجه ویژه ای دارد و نسبت به آنها باید تدوین قوانین مدون و کاملی را انجام دهد.

پس این نوع پرونده ها نیز به علت تخصصی بودن نیاز به یک وکیل جنایی خوب و کاربلد دارند تا بتواند مشکل را آنگونه که هست بازگو نماید، او در این نوع پرونده ها باید قصور پزشکی را به طور کامل مورد بررسی قرار دهد و با تنظیم شکوائیه و عرضه توضیحات موکل خود، کیفر خواست درخواست کند و آن را به دادسرا واگذار کند.

مشاوره حقوقی قتل توسط وکیل

قتل به صورت عمد و غیر عمد اتفاق می افتد که نوع آن توسط دادگاه و وکیل جنایی با ارائه مدارک لازمه مشخص می گردد.

قتل غیر عمد به صورت قتل شبه عمد و قتل خطای محض انجام می شود.

این پرونده ها اصولأ پیچیده و سخت می باشند که در این مواقع باید از وکیل کمک گرفت.

وکیل می تواند از طرف خانواده مقتول و از طرف خانواده قاتل انتخاب شود.

قدرت روانشناسی بالا و داشتن قدرت تکلم بالا از مهمترین ویژگیهای یک وکیل جنایی خوب در پرونده های قتل می باشد و همچنین وکیل باید بسیار دلسوز و همدرد باشد تا بتواند نتیجه پرونده ها را با مجازات های سبک خاتمه دهد.

قوانین قتل چه مواردی را شامل می شود؟

تخفیف
تبدیل مجازات
قوانین و آرای وحدت رویه

وکیل باید در مورد موارد ذکر شده آگاهی کامل داشته باشد تا بتواند با بهترین شیوه پرونده را جلو ببرد و دفاعیات لازم را از موکل خود به عمل آود.

پس در این مواقع کمک گرفتن از وکیل جنایی مزایایی دارد که عبارتند از: اعلام رضایت و یا عدم رضایت شاکی در دادگاه بدون حضور او، اثبات جرم در زمان کوتاه، حضور نیافتن شاکی در مراحل گذراندن پرونده قتل، جلب قاتل فراری، پرداخت دیه شاکی توسط وکیل در صورت رضایت اولیا دم.

وکیل حقوقی و اهمیت آن در انواع پرونده های کیفری_جنایی

سرقت، کلاهبرداری، قتل و… جرائم کیفری را شامل می شوند که قانون گذار برای این جرمها مجازاتهای سنگینی را در نظر گرفته است.

پرونده های کیفری با جان و مال و آبروی افراد در ارتباط هستند، پس باید در چنین پرونده هایی از وکیل حقوقی بخاطر سخت و پیچیده بودن پرونده کمک گرفت تا بتوان مجازاتها را به کمترین میزان خود رساند.

وکیل جنایی با نام وکیل مدافع معرفی می شود که در پرونده های کیفری_جنایی از متهم با تبحر و تجربه بالا در امر کیفری دفاع می کند.

همچنین وکیل باید تمام ارکان های مادی و معنوی جرم را بشناسد تا بتواند با استفاده از معلومات خود و با اعتمادبه نفس و جسارت بالا به دفاع از متهم بپردازد و او را از مجازاتهای سنگین نجات دهد.

مراحل گرفتن وکیل پرونده های جنایی

برای اینکه مشکلات حقوقی و طرح دعوی در دادگاه به خوبی حل شود نیاز به وکیل جنایی می باشد که باید در انتخاب آن مراحل زیر را طی نمود.

مدرک تحصیلی
داشتن تجربه در پرونده های مشابه و بدست آوردن نتیجه مطلوب
میزان راحتی
اعتبارنامه
هزینه
شهری که وکیل در آن قرار دارد چرا که باید بخاطر در دسترس بودن همشری بود.
رعایت نهایت انصاف در عمل
قابل اعتماد بودن
رازدار بودن
عدالت و انصاف داشتن
موفق در پیدا کردن راه های مختلف برای صلح و سازش و موفقیت
مراحل جرم یابی توسط بازپرس پرونده جنایی

مراحل تحقیقات طبق آیین دادرسی کیفری مراحل پایین را در برمی گیرد که پس از اتمام آنها، دادگاه به پرونده رسیدگی کرده و نتیجه نهایی را اعلام می کند.

شکایت شاکی

تقاضا برای تعقیب و تحقیق از متهم را در پی دارد.

اعلام و اخبار ضابطین دادگستری

به عنوان کارمند در دادسرا به کشف جرم، بازجویی، حفظ آثار و دلایل جرم، جلوگیری از فرار و مخفی شدن متهم، ابلاغ اوراق قضایی  مانند احضاریه و اجرای تصمیمات قضایی می پردازند.

جرایم مشهود در صورتی که قاضی شاهد بر وقوع جرم باشد

چنانچه جرم کاملا آشکار صورت بگیرد پرونده برای محکامه نهایی نزد قاضی فرستاده می شود.

اظهار و اقرار متهم

بازپرس با شنیدن دفاعیات متهم، ختم تحقیقات را اعلام می کند و آن را برای دادستان ارسال می کند، حال اگر دادستان دفاعیات را نتوانست بپذیرد، کیفرخواست را صادر کرده و پرونده را به دادگاه جزایی صالح برای رسیدگی کیفری می فرستد.

تخفیف مجازات در جرایم جنایی

تخفیف در مجازات جنایی یکی از ابزارهای سیاست جنایی به شمار می آید که در:

اجرای اصل فردی کردن مجازات
اثر بخشی بیشتر
دستیابی به اهداف اصلاحی و درمانی کمک می کند.

نکته قابل توجه اینکه تخقیقات در حقوق کیفری ایران به طبع فقه اسلامی، حدود، قصاص و دیات، شامل تخفیفات نمی شوند و اجرای حکم آنها طبق احکام خاص خودشان صورت می گیرد.

لما به طور کلی می توان گفت میزان تخفیف در جرایم جنایی بر اساس درجه بندی مجازاتها انجام می شود.

نقش احساسات در رفتار وکیل جنایی

کنترل عواطف و احساسات از مهمترین ویژگیهای وکیل جنایی می باشد خصوصأ در مواقعی که اضطراب در مسائل پیچیده به بالاترین نقطه ی خود می رسد، که در این مواقع وکیل جنایی با نگهداشتن عواطف خود، جو روانی متهم و دادگاه را آرام می کند تا تصمیمی که ممکن است به ضرر پرونده گرفته شود اتفاق نیافتد و مشکلات عجیب و پیچیده ی دیگری بر سر راه پرونده قرار نگیرد.

وکیل جنایی و تعیین دیه

زمانی که جنایت غیر عمد و جنایت عمد که قصاص ندارد صورت می گیرد باید به فردی که در این میان آسیب رسیده است دیه پرداخت شود که میزان آن با توجه به شرایط روز تعیین می گردد.

همچنین اگر جنایت عمد و یا جنایت غیر عمد اتفاق بیفتد، شخص آسیب دیده و یا اولیای دم می توانند به جای قصاص، دیه را در خواست کنند.

دیه و نحوه گرفتن آن شرایطی دارد که وکیل جنایی در این مورد می تواند کمک شایانی کند.

 

راه های اثبات جنایت توسط وکیل جنایی

 

اثبات جنایت در دادگاه نیازمند سند و مدارک کافی و قانع کننده می باشد.

برای جرایم کیفری مانند قصاص و دیات، ادله شرعی و قانونی، برای قاضی مانند سند عمل کرده که با توجه به آنها رأی نهایی را صادر می کند اما اگر علم به خلاف آن داشته باشد می تواند با علم خود رأی را اعلام کند.

تمام راه هایی که وکیل جنایی باید برای اثبات جرم آنها را یکی پس از دیگری طی کند را در ادامه بیان می کنیم.

اقرار: شخص به جرم خود اقرار می کند و در صورتی که عاقل و بالغ باشد پذیرفته می شود.

بینه: معنای شهادت و گواهی دادن را می دهد، که شخص شاهد بر ارتکاب جرم با حضور در دادگاه آنچه را دیده بیان می کند.

قسامه: فردی که مدارک لازم برای اثبات جرم شخص دیگری را ندارد باید برای حقیقت ادعای خود ۵۰ مرتبه در داگاه قسم بخورد.

لوث: ایجاد ظن قاضی به ارتکاب و نحوه ی جنایت با توجه به شواهد و قرائت را لوث می گویند.

علم قاضی: مدارک و اسنادی که با توجه به آنها قاضی رأی نهایی را اعلام می کند.

هزینه وکیل جنایی

وکیل بخاطر حق تلاش و حق عملکرد مبلغی را دریافت می کند پس بهتر است قبل از هر موردی بر سر مبلغ نهایی به توافق رسید تا در مسیر پرونده دچار مشکلات مالی نشد.

البته وکیل جنایی با توجه به آگاهی از موکل خود که در شرایط سخت روحی به سر می برد سعی می کند قیمت منصفانه ای را در نظر بگیرد.

قیمت رایج وکیل جنایی به علت بازگو نکردن جزییات پرونده هایشان برای همکاران مشخص نمی باشد.

بالا