بهترین وکیل خانواده

دعاوی خانوادگی به دعوای گفته می شود که مربوط به اعضای خانواده است. خانواده در واقع اولین نهاد اجتماعی است که فرد در آن متولد میشود. دعاوی خانوادگی  یه آن دسته از دعاوی است اطلاق می شود که مربوط به اعضای خانواده است؛ برای مثال دعوای بین زن و شوهر یا دعوای بین پدر و فرزندان یا مادر و فرزندان .

همه می دانیم وقتی  زن و مردی با یکدیگر ازدواج می کنند حق و حقوق و وظیفه ای بر عهده آن ها گذاشته می شود که اگر به وظیفه عمل نکنند باعث به وجود آمدن دعوا میشود. بیشتر اوقات برای این که زن و شوهر فکر می کنند که حق و حقوقشان ضایع شده است به مراجع قانونی شکایت کرده و دادخواست تنظیم می کنند اینجاست که بهترین وکیل خانواده می تواند به خوبی نقش خود را ایفا کند و از حقوق موکل خود دفاع کند

بهترین وکیل خانواده کیست؟ وکیل دعاوی خانوادگی کیست؟

روابط خانوادگی شامل ازدواج، فرزندخواندگی، طلاق و فرزند غیر قانونی می شود از این رو خانواده را یک حوزه عملی حقوقی معرفی کرده اند.

خانواده در زندگی جنبه های زیادی را در بر می گیرد حال برای برخی مسائل، حل شدن مشکل از توان افراد خانواده خارج می باشد در این صورت باید از وکیل خانواده کمک گرفت تا در دادگاه، دادرسی‌های دادگاه خانواده و یا در سایر مذاکرات به عنوان وکلای مدافع حقوق خانواده به نمایندگی از موکل خود حضور یافته و در صورت نیاز اسناد مهم حقوقی را تنظیم کند.

افراد گاهی با مسائل حساستری مانند فرزندخواندگی، پدری، رهایی و… روبرو می شوند که در این شرایط بهترین وکیل خانواده با وکالت خود به خانواده ها که نمی توانند زیر چتر قانون خانواده قرار بگیرند و از مسائل قانونی سر در بیاورند کمک می کند.

وظایف بهترین وکیل خانواده

برای رسیدگی به مسائل هریک از اعضای خانواده باید از بهترین وکیل خانوده استفاده نمود، این مسائل و مشکلات گاه شامل قیمومیت، حضانت فرزند، طلاق و سایر موارد در را رابطه با حقوق خانواده می شود.

از اصلی ترین وظایف وکیل خانواده می توان به میانجیگری برای زمانی که اوایل شروع اختلافات خانوادگی می باشد نام برد.

همچنین از دیگر وظایف بهترین وکیل خانواده این است که با توضیحات روان خود مسائل حقوقی را برای خانواده ساده می کند برخی از این مسائل عبارتند از:

 • حل کردن هر نوع از مشکلات حقوقی یا موضوع حقوقی جدی به طور تضمینی در دادگاه
 • حل کردن هر نوع نیاز فوری که خانواده با آن روبرو می شود.
 • رسیدگی به اموال و وصیت نامه.
 • نمایندگی از خانواده در دادگاه با تهیه و تکمیل اظهارنامه.
 • تشکیل پرونده و حضور در دادگاه.
 • مشاوره دادن به خانواده ها در رابطه با مسائلی همچون فرزند خواندگی و یا هریک از پارامترهای مربوط به تنظیم وصیت.
 • ممانعت از ایجاد دعواهایی که با هزینه های بالایی روبرو می شوند.

از دیگر مشکلاتی که وکیل خانواده وظیفه رسیدگی ی به آنها را دارد به شرح زیر می باشند:

 • کودک آزاری یا حقوق کودک
 • نفقه
 • ابطال
 • رحم جایگزین
 • همسر آزاری
 • مشروعیت
 • فرزندخواندگی
 • مسئولیت والدین
 • مسائل مربوط به حل و فصل اموال

انواع دعاوی خانوادگی

قانونی که در جهت حفاظت و تقویت بنیان خانواده به تصویب رسیده است و یکی از قوانین مهم کشور نیز می باشد“ قانون حمایت خانواده ” نام دارد . همانگونه که از نام این قانون پیداست ، حمایت از خانواده و به نظم در آوردن روابط خانوادگی و جلوگیری از دعاوی خانوادگی و پرهیز از ایجاد اختلافات خانوادگی هدف از تصویب این قانون است . به همین خاطر است که در ماده ۴ قانون فوق الاشاره ، دعاوی خانوادگی و انواع آن بیان شده است این ماده ، انواع دعاوی خانوادگی را به این صورت ذکر نموده است:

۱- نامزدی و خسارات ناشی از بر هم زدن آن
۲- نکاح دائم ، موقت و اذن در نکاح
۳- شروط ضمن عقد نکاح
۴- ازدواج مجدد
۵- جهیزیه
۶- مهریه
۷- نفقه زوجه و اجرت المثل ایام زوجیت
۸- تمکین و نشوز
۹- طلاق ، رجوع از طلاق ، فسخ و انفساخ نکاح ، بذل مدت و انقضای آن
۱۰- حضانت و ملاقات طفل
۱۱- نسب
۱۲- رشد ، حجر و رفع آن
۱۳- ولایت قهری ، قیمومت ، امور مربوط به ناظر و امین اموال محجوران و وصایت در امور مربوط به آنان
۱۴- نفقه اقارب
۱۵- امور راجع به غایب مفقودالاثر
۱۶- سرپرستی کودکان بی سرپرست
۱۷- اهدای جنین
۱۸-تغییر جنسیت

وکیل خانواده در تهران

اگر ساکن تهران هستید و در مسائل ازدواج و زندگی زناشویی و یا دعاوی خانوادگی نیاز به وکیل خانواده دارید میتوانید با وکلای پایه یک دادگستری در کانون وکلای مرکز کمک بخواهید. ۰۲۱۲۲۹۲۶۷۴۴

سپردن کار طلاق به وکیل متخصص و با تجربه:

ممکن است برایتان سؤل پیش بیاید که آیا این مورد نیز می تواند یکی از راه های طلاق باشد؟ باید گفت بله! اگر هیچ دلیل و منطقی برای طلاق ندارید و به طور قاطع دوست دارید جدا شوید می توانید از یک وکیل خانواده خوب در کمک بگیرید تا بتوانید به نتیجه دلخواهتان برسید.

دادگاه صالح دعاوی خانوادگی

ماده چهارم قانون حمایت خانواده ، بعد از اینکه انواع دعاوی خانوادگی را نام‌میبرد، مقرر داشته مرجع صالح برای رسیدگی به این دعاوی دادگاه خانواده قرار است . بنابراین ، دادگاه خانواده تنها دادگاهی است که صلاحیت رسیدگی به دعاوی خانوادگی را دارد . لذا در صورتی که دعوای خانوادگی در دادگاهی غیر از دادگاه خانواده مطرح بشود ، دادگاه باید قرار عدم صلاحیت صادر کند و پرونده را به دادگاه خانواده بفرستد . برای دریافت اطلاعات بیشتر در  مورد صلاحیت دادگاه خانواده با این شماره تماس بگیرید ۰۲۱۲۲۹۲۶۷۴۴

حقوق خانواده

حقوق خانواده شامل موارد زیر می شود.

 • رهایی

این نوع مسئله مربوط به خردسالی می شود که زیر نظر والدین نمی باشد و دادگاه با حمایت از مسولیت شخصی افراد، قانون را اجرا می کند و به نوعی باید گفت که شامل حمایت و حضانت می شود.

 • دارایی زناشویی

هنگامی که زن و شوهر قصد جدایی از یکدیگر را دارند باید اموالی که در طول زندگی به دست آورده اند بین یکدیگر تقسیم کنند.

 • نفقه

در طلاق قانونی و یا در مراحل طلاق حقوقی برای یکی از زوجین حقوقی در نظر گرفته می شود که ممکن است بعد از طلاق نیز ادامه داشته باشد.

 • پدری

هویت پدری کودک از نظر منشأ یا نسب مورد بررسی قرار داده می شود تا ثبات هویت بیولوژیکی کودک مشخص شود، گاهی برای این تشخص از آزمایش DNA استفاده می کنند.

 • قرارداد

قبل از ازدواج قراردادی بین زن و شوهر بسته می شود که در آن حقوق آینده نسبت به اموال مشابه در صورت فوت هریک از زوجین مشخص می شود.

 • فرزندخواندگی

این مسئله بستگی به محل تولد کودک، نوع فرزندخواندگی، قوانین ایالتی و سایر عوامل می شود پس مهم است که در این مورد با یک وکیل خانواده بسیار خوب مشورت کنید.

از دیگر مسائل حقوقی می توان به میانجیگری و قانون مشارکت، برنامه ریزی املاک و قانون مهاجرت و تابعیت اشاره نمود.

مهم ترین دعوای خانوادگی

به طور کلی مهمترین دعاوی خانوادگی که حجم قابل توجهی از دعاوی خانوادگی را به خود اختصاص داده عبارتند از:

حضانت

 حضانت:به معنای مواظبت و تربیت اطفال است که تا سن ۷ سالگی به عهده مادر و پس از آن برای دختر تا سن ۹ سالگی و برای پسر تا سن ۱۵ سالگی به عهده پدر است.

طلاق

طلاق:یکی از راههای پایان دادن به زندگی مشترک است که از اختیارات مرد است و زن فقط در صورتی می تواند چنین حقی داشته باشد که همسر وی چنین حقی را به موجب شروط ضمن عقد ازدواج یا پس از آن به وی بدهد.طلاق دارای انواعی است از قبیل خلع،مبارات،رجعی ،بائن

نفقه:

نفقه: به معنای هزینه هایی است که برای تهیه خوداک،موشاک،مسکن ،هزینه درمان،اموزش و…باید از طرف شوهر به زن یا از والدین به فرزندان یا بالعکس پرداخت شود.

مهریه یا صداق:

مهریه یا صداق:که مطابق آخرین قوانین بدای دریافت آن ابتدا باید به دفترخانه محل وقوع عقد ازدواج و سپس به واحد اجرای اداره ثبت اسناد و املاک‌مراجعه کرد.

جهیزیه
و……

پرونده های دادگاه خانواده

انواع مختلف پرونده ها در دادگاه خانواده وجود دارند که  به مهمترین آنها اشاره می کنیم:

فسخ ازدواج، لغو،

حمایت بی ارتباط با انحلال ازدواج، پدری،

حمایت از کودک،

مراقبت از کودکان و دسترسی به آنها،

رسیدگی به حضانت موقت یا همزمان فرزندان صغیر توسط خانواده بزرگ،

فرزندخواندگی،

تغییر نام،

اقدامات قضاوت اعلامی مربوط به توافقات قبل از ازدواج یا پس از ازدواج،

خانواده مدنی،

تکرار خشونت،

ملاقات،

تعقیب و دستورات خشونت جنسی،

بزهکاری نوجوانان، فسخ حقوق والدین، رهایی یک خردسال، مدرسه گریزی، اصلاحات و اجرای دستور، اثبات و نفی نسب، عزل ولی قهری، امور راجع به غائب مفقودالاثر، رفع ممنوع الخروجی، تهیه مسکن مستقل، مطالبه و استرداد جهیزیه، اجازه ازدواج مجدد برای مرد، مطالبه و اجرای، دادخواست ممنوع الخروج کردن فرزند، مهریه و…

مسائل ذکر شده در دادگاه خانواده مانند سایر کشورها در سیستم حقوقی ایران با نام دعاوی و اختلاف خانوادگی با توجه به شرایط آیین دادرسی مدنی مورد بررسی قرار داده می شوند.

پس باید هر دو شخص آموزشهای لازم را برای رسیدگی به دعاوی و اختلاف خانوادگی دیده باشند و از نظر فردی نیز شرایط لازم را داشته باشند.

امور رسیدگی به مشکلات خانوادگی فقط مربوط به دادگاه خانواده می شود و اگر در دادگاهی غیر از دادگاه صالح مسائل خانوادگی مطرح شوند باید دادگاه از رسیدگی به آن امتناع کند و پرونده را برای دادگاه خانواده ارسال نماید.

وکالت تخصصی در پرونده های دادگاه خانواده

دعاوی حقوقی، کیفری و خانواده از تخصصهایی است که باید یک وکیل خانواده همه آنها را دارا باشد و در این زمینه ها تجارب مختلفی ر ا به دست آورده باشد.

همانطور که گفتیم پرونده های دادگاه خانواده موارد زیادی را در بر می گیرد که برای حل آنها نیاز به وکالت تخصصی می باشد که با یک نمونه از آنها موضوع را برایتان روشنتر می کنیم.

انحلال نکاح و عقد ازدواج: این مورد به تمام شدن عقد ازدواج اشاره می کند که از مسائل مهم دعاوی خانوادگی به دست می آید که شامل: طلاق به درخواست مرد، طلاق به درخواست زوجه، طلاق توافقی، فسخ نکاح و ازدواج، فوت هریک از زوجین، بطلان عقد نکاح، بذل مدت می شود.

که وکیل خانواده تخصصی با پی بردن به تمام جزییات و پرسش و پاسخهای متفاوت بهترین مسیر را برای حل مشکل پیدا می کند.

بهترین وکیل خانواده برای مشاوره

در هر شغلی نیاز به تجربه و مهارت کافی می باشد که در انتخاب بهترین وکیل باید به آن توجه شود زیرا که وکیل خانواده با استفاده از تجارب و بازگو کردن آنها برای افرادی که با مشکل روبرو هستند باعث می شود که راحتتر مشکل خود را بیان کنند و خیالشان از بابت اینکه وکیل می تواند کمکشان کند تا به موفقیت برسند آسوده تر می شود.

پس می توان با قاطعیت گفت که هر اندازه تجربه وکیل در حرفه خود بیشتر باشد موفقیت در آن پرونده به مراتب بیشتر می شود، حال برای آشنایی با بهترین وکیل خانواده مواردی از خصوصیاتش را بیان می کنیم.

 • در میان گذاشتن تمام اطلاعات دقیق از محتویات و جزییات پرونده در طی مراحل دادرسی
 • موفقیت در پرونده های قبلی
 • داشتن دانش و تجربه
 • رعایت نهایت انصاف در عمل
 • داشتن حسن سابقه
 • قابل اعتماد بودن
 • رازدار بودن
 • عدالت و انصاف داشتن
 • پیدا کرده راه های مختلف برای صلح و سازش

وکیل خانواده در چه زمینه هایی تخصص دارد؟

به وکلایی که در مسائلی همچون طلاق، مهریه، نفقه، حضانت، جهیزیه و…. به صورت حرفه ای و تخصصی وکالت می کنند وکیل خانواده می گویند که برای به دست آوردن عدالت و دفاع از حقوق موکل خود نهایت تلاشش را می کند و هر آنچه را لازم باشد برای موفقیت در پرونده انجام می دهد.

پس شما عزیزان می توانید با تحقیق و پرس و جو یک وکیل خانواده عالی انتخاب نمایید که در زمینه هایی همچون: تخصص در حوزه دعاوی خانوداه، رعایت جنبه های اخلاقی و اجتماعی، تجربه و تخصص در مسائل مربوط به دعاوی، تسلط بر قانون حمایت خانوداه و قوانین مرتبط با آن، تسلط کامل بر نظریات فقهی و حقوقی تخصص لازم را داشته باشد.

گاهی حکمی به نادرست برای فردی صادر می گردد که در مراجع قضایی بالاتر نقض شده است که در این حال از بین رفتن زمان، هزینه و حق افراد را در پی دارد، در اینجا نقش یک وکیل خانواده خوب و مجرب که تخصص در کار خود دارد مشخص می شود خصوصا در زمانی که دادگاه در یک زمان کم باید پرونده های زیادی را بررسی کند که حضور یک وکیل خوب می تواند به دستگاه قضایی کمک شایانی کند.

موضوعات، دعاوی و پرونده های خانواده

ریسیدگی به مشکلات خانواده در دادگاه خانوده صورت می گیرد که این رسیدگی مطابق با تشریفات قانون آیین دادرسی مدنی می باشد، باید گفت که برخلاف گذشته رسیدگی به این مشکلات دیگر برعهده دادگاه عمومی نمی باشد و به دادگاه تخصصی خانواده سپرده شده است.

دعاوی خانوادگی به کانون خانواده بر می گردد که مسائل زیر را در بر می گیرد.

نکاح دائم
موقت و اذن در نکاح
مهریه
طلاق
رجوع از طلاق
فسخ و انفساخ نکاح
بذل مدت و انقضای آن
حضانت و ملاقات طفل
نسب
رشد
حجر و رفع آن و مواردی از این قبیل.
امروزه قانون حمایت از خانواده به تصویب رسیده است به همین دلیل قوه قضاییه وظیفه دارد که در برابر مسائل خانوادگی محاکمه تخصصی را تشکیل دهد.

حضور رییس یا دادرس علی البدل، قاضی مشاور زن در هر دادگاه خانوادگی الزامی می باشد که هر کدام باید متاهل و حداقل دارای چهارسال سابقه خدمات قضات باشند.

بهترین وکیل خانواده خانوم

حضور خانمها در جامعه و تلاش آنها برای امورات مختلف رو به افزایش است که با گذر زمان اعتماد به نفس آنها برای بدست آوردن شغلهای مختلف بالا و بالاتر می رود به طوریکه امروزه شاهد موفقیت آنها در زمینه های مختلف می باشیم.

حوزه ی دادگستری نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد، وکیل خانواده خانم در این حوزه آنچنان فعالیت قوی و موفق داشته اند که نمی توان از قابلیتهای وکلای زن چشم پوشی کرد به طوریکه امروزه، بسیاری از پرونده هایی که به وکیل خانواده خانم سپرده شده اند به موفقیتهای چشمگیری رسیده اند.

گاهی برخی مسائل در خانواده ها وجود دارد که بخاطر مسائل دینی و مذهبی در جامعه ما، خانمها قادر به گفتن آنها نزد وکیل مرد نمی باشند که در این صورت نزد وکیل خانواده خانم می روند تا بتوانند به راحتی مشکلاتشان را بازگو کنند.

از ویژگیهایی که باعث برتری خانمها در حرفه وکالت می شوند عبارتند از:

صداقت داشتن، امانت داری و درستکاری در پرونده ای که بدستشان می ر سد، اطلاع و آگاهی از قانون و مقرارات مربوط به مسائل خانواده و بروز بودن این داده ها و اطلاعات خود، ذکاوت و حرفه ای بودن در کار وکالت، نکته بین بودن و ریز شدن در کلیه مسائل، شجاعت و در عین حال صبور بودن که در برخی پرونده ها این شجاعت و صبوری باید به بالاترین میزان خود برسد تا بتوان به موفقیت رسید.

بهترین وکیل خانواده تهران و مطالبه مهریه در طلاق توافقی

یکی از مهمترین مسائل دعاوی خانوادگی که به آن توجه می شود مهریه می باشد که از ارکان عقد نکاح در ایران و اسلام به شمار می آید، مهریه به صورت مالی می باشد که از شیربها گرفته می شود.

باید گفت که شیربها فقط یک عرف می باشد و هیچ گونه مبنای قانونی ندارد.

مهریه را در هنگام عقد و همزمان با عقد نکاح بدون آنکه نیازی به پرداخت آن باشد مشخص می کنند اما بعد از عقد، زن می تواند آن را مطالبه نماید یا در صورتی که خودش بخواهد آن را ببخشد.

اما اگر قصد گرفتن مهریه و مطالبه آن در طلاق توافقی را داشته باشید باید گفت که به با روشهای مختلف انجام می گیرد.

ایتدا باید مقدار مهریه مشخص شود و سپس وکیل خانواده پیشنهاداتی را ارائه می دهد تا طرفین بتوانند راحتتر به توافق نهایی برسند.

این پیشنهادات شامل:

بخشش کل مهریه
بخشش بخشی از مهریه
درخواست از زوج جهت پرداخت مبلغی توافقی به عنوان مهریه
قسطی کردن مهریه می شود.
معمولا در طلاقهای توافقی موارد ذکر شده نسبت به شوهر اجرا می شوند.

درخواست طلاق توسط زن

همانطور که می دانیم طلاق توسط زوج صورت می گیرد اما برخی مسائل وجود دارند که اجازه می دهند زن برای طلاق اقدام نماید حتی اگر همسر او موافق با طلاق نباشد.

زن برای طلاق اگر با همسر خود حتی با بخشیدن مهریه به توافق نرسد با یکی از مواردی ک در ادامه گفته می شود می تواند درخواست طلاق خود را ثبت کند که بهتر است در این مواقع از وکیل خانواده کمک بگیرد.

عدم پرداخت نفقه از سوی همسر: اگر به دادگاه ثابت شود که شوهر از دادن مهریه به زن امتناع کرده است پس دادگاه او را مجبور به اجرای طلاق می کند و اگر مخالفت کرد خود دادگاه و یا نماینده او طلاق را اجرا کرده و صیغه طلاق و امضای سند طلاق را برعهده می گیرد.

عسر و حرج زن: عواملی همچون:

اعتیاد شوهر
ترک زندگی مشترک از سوی مرد
زندانی رفتن به مدت ۵ سال و یا بیشتر
ضرب و شتم
دیگر سوء رفتارهای مالی غیر قابل تحمل
بیماریهای صعب العلاج
از مسائلی هستند که زن با ارائه هر کدام از آنها می تواند درخواست طلاق خود را ارائه دهد و دادگاه با تشخیص مصادیق عسر و حرج طلاق نهایی را صادر کند.

غیبت زوج: اگر به مدت چهارسال و یا بیشتر همسر در زندگی حضور نداشته باشد زن می تواند درخواست طلاق دهد.

شروط دوازده گانه ضمن عقد ازدواج: در عقدنامه شروط متعددی نوشته شده است که با تحقق هرکدام از آنها زن می تواند به درخواست طلاق اقدام کند که در این باره بهتر است از یک وکیل خانواده به دلایل ظرایف و پیچیدگی در پرونده کمک گرفته شود.

بالا